Час портрету. Виставка творів західноєвропейських художників XVI - XX ст. з фондів Одеського музею західного і східного мистецтва (WEartMuseum)

Час портрету

Виставка творів західноєвропейських художників XVI - XX ст. з фондів Одеського музею західного і східного мистецтва (WEartMuseum)

з 23 серпня 2021


Виставку портретів з фондів музей пропонує до уваги глядачів вперше. Вона включає 38 картин, виконаних в техніках олійного живопису, акварелі та пастелі майстрами різних художніх шкіл Європи. Портрет, напевно, найстаріший жанр мистецтва. З'явившись в стародавньому світі, він пройшов через тисячоліття та існує до сьогодні, виконуючи ті ж функції, серед яких головною є створення образу реальної людини. Однак на кожному етапі свого існування портрет являє собою, перш за все, соціальний конструкт, який передає уявлення своєї епохи про людину, її статус та натуру.

У процесі підготовки виставки ми керувалися насамперед високою художньою якістю творів. Всі портрети демонструють різноманіття художніх концепцій, що відзеркалюють нарівні з фізичним й духовне обличчя портретованого, і в цьому чудова ілюстрація необмежених творчих можливостей портрету. Поряд із зображенням особистостей, які високо цінувалися сучасниками, – французької письменниці мадам де Севіньє, відомого діяча німецького Просвітництва Евальда фон Херцберга, хороброго воїна із старовинного ліфляндського роду Євстахія Пальменбаха, італійського художника-імпресіоніста Джованні Гуарлотті, – на виставці можна побачити портрети людей, чиї імена є нажаль забутими, але чий зовнішній вигляд відобразили відомі художники: Хрістіан Дітріх, Антоніо Манчіні, Владислав Бакалович, Петер Суле, Енріко Арчіоні, Антоніо де ла Гандара, Ніко Юнгманн, Савва Стойков. Два портрета створили митці, чиї творчі біографії пов'язані з Одесою – вони жили і працювали в нашому місті в XIX ст. і, що дуже важливо, були серед засновників Одеського товариства красних мистецтв у 1865 р. Це італієць Рінальдо Болдріні («Жіночий портрет») і поляк Ромуальд Хойнацький («Портрет єпископа Вікентія Липського.

На особливу увагу заслуговують портрети XX століття, створені італійською художницею Марією Дзаноне і Антоніо Саріо, талановитим пастелістом, який навчався в Одеській художній школі, але багато років прожив у Мексиці. Ці майстри створили велику галерею портретів своїх сучасників, простих людей, яких вони відобразили з великою симпатією і повагою.

Різновидом портретного жанру є груповий портрет, в якому зображені люди, об'єднані за певною ознакою: сім'я, колеги по роботі або захопленню. На виставці три таких портрета - «Моряки в таверні» голландського живописця Карела ван дер Занде, «Квартет» австрійського майстра Карла Остерзетцера і «Сім'я італійських бріганті» невідомого художника XIX століття.

У портретах людей різних епох перед нами проходить «історія в обличчях», в якій художнику належить особливе місце завдяки його унікальній місії продовжувати швидкоплинне життя.

Під час підготовки до виставки більшість картин пройшли через реставраційний процес різного виду складності. Протягом тривалого часу реставратор музею Ольга Куцан і реставратори відділу олійного живопису Одеської філії ННДРЦУ України готували портрети до зустрічі з глядачами. Їх техніко-технологічні характеристики вивчала хімік філії Жанна Боровська.Наша велика вдячність цим фахівцям високого рівня.Особливу вдячність музей висловлює ПАТ «БАНК ВОСТОК» та особисто Вадиму Мороховському за підтримку виставкового проекту.


Щодня (окрім середи)

10:30 - 18:00
40 грн
Пушкінська, 9

Кураторські екскурсії

Понеділок
Четвер
П'ятниця
Субота
Неділя

о 15:00

150 грн
#WEartMuseum
Коли?
щодня (окрім середи)

10:30 - 18:00

Де?
Пушкінська, 9

Вартість?
40 грн

придбати квитки ви можете у касі музею
Made on
Tilda