• ANTIQUE •
Античний відділ Одеського музею західного і східного мистецтва виник в 1924 р. - майже з самого заснування музею. Його колекцію складають експонати аттичної, коринфської, південноіталійської кераміки VI - I ст. до н.е., римське скло I - III ст., римський мармуровий барельєф, а також чудово виконані в середині XIX ст. зліпки з найбільш відомих творів грецької скульптури.

Гордістю відділу по праву вважається зібрання античної кераміки. У нього входять як унікальні зразки ваз, історія яких невіддільна від історії колекціонування, так і судини, знайдені в розкопках в Північному Причорномор'ї. В цілому, колекція кераміки хоч і невелика, але ретельно підібрана і вельми різноманітна. Окремі експонати входять в сферу науково-дослідницьких інтересів російських, європейських та американських колег.

Римську колекцію складають мармуровий барельєф, який зображає Капітолійському вовчицю - символ Рима, і невелике зібрання судин, виконаних зі скла. Наліт часу вніс свої корективи, і сьогодні до кольору скла давньоримських судин додалися нові відтінки, ще більше підкресливши красу і витонченість їх форм.

З колекцією гіпсових зліпків античного відділу ОМЗіСМ одесити були знайомі набагато раніше, ніж вони потрапили в 1924 р. в музей. В середині XIX ст. вони були виготовлені за спеціальним замовленням для Музею красних мистецтв Імператорського Новоросійського університету (нині - ОНУ ім. І. І. Мечникова) в майстернях найзнаменитіших музеїв Європи - Лувра, Британського музею і ін., про що збереглися записи в Архіві. Саме ці зліпки стали першими експонатами університетського музею, відкритого в 1867 році. Серед зліпків також є унікальні, як в масштабах країни, так і в загальнокультурних.

Таким чином, колекція античного відділу ОМЗіВІ є цілісною збори, де представлено мистецтво різних періодів античності, а також має ряд унікальних експонатів. Це не тільки ставить її в один ряд з кращими зборами подібного роду в країні, але і робить цікавою для зарубіжних дослідників.

Made on
Tilda